پیام رسان جیمی

جمی(Jami) یک پیامرسان توزیع شده و امن

شاید وقتی از شبکه‌های اجتماعی و پیامرسان‌ها استفاده می‌کنید نوعی حس نا امنی و رصد شدن توسط شخص ثالث پیش آمده باشد، شاید می‌خواهید تا زمانی که خودتان نخواسته‌اید هیچ اطلاعی از شما به مخاطبتان نشان داده نشود؟ جمی(Jami) یک پیامرسان توزیع شده است که امنیت و آرامش را برای شما به ارمغان می‌آورد.

آبان ۹۸ را حتماً یادتان هست زمانی که اینترنت قطع شده بود و ارسال پیام تنها از طریق پیامرسان‌های داخلی میسر بود؛ آن روزها به دلیل بالا رفتن تقاضاها از پیامرسان‌های داخلی این پیامرسان‌ها نیز دچار مشکل شده بودند، در آن زمان‌ها بود که با خود فکر می‌کردم چرا نباید یک پیامرسان وجود داشته باشد که در یک شبکه محلی نیز کار کند، در پی چستجو برای یافتن این سوال با پیامرسان جمی(Jami) آشنا شدم.

یک پیامرسان و تلفن توزیع شده

پیامرسان جمی(Jami) یک پیامرسان است که سرور مرکزی نداشته و از فناوری توزیع شده در انتقال داده استفاده می‌کند. در این پیامرسان پیام‌ها کاملاً رمزگذاری شده و به‌صورتی کاملاً بی‌واسطه از مبداً به مقصد منتقل می‌شوند.

زمانی که در این پیامرسان ثبت نام می‌کنید هویت شما به صورت یک رشته حروف به‌صورت یک هش رمزنگاری شده نمایش داده می‌شود مانند تصویر زیر

جمی(Jami)

در این صورت شخص ثالث هر قدر هم نام شما را جستجو کند نمی‌تواند مطمئن باشد که آی‌دی پیدا شده همان آی‌دی شماست مگر اینکه کد شناسایی آی دی شما را داشته باشد.

ااز دیگر ویژگی‌های این پیامرسان این است که از مجوزهای منبع باز استفاده کرده و تحت مجوزهای نرم‌افزار آزاد گنو(GNU) است. همچنین این پیامرسان می‌تواند از شبکه محلی برای انتقال پیام استفاده کند.

در هنگام ثبت نام در پیامرسان جمی(Jami) نیازی به ارائه اطلاعات شخصی نیست و البته باید توجه داشت که رمز عبور در پیامرسان جامی نه قابل تعویض است و نه قابل بازیابی.

از دیگر ویژگی‌های این پیامرسان می‌توان به نامحدود بودن در همه چیز اشاره کرد بدون محدودیت در اندازه فایل، سرعت، پهنای باند، ویژگی‌ها، تعداد حساب ها، فضای ذخیره سازی یا هر چیز دیگری.

از آنجایی که انتقال داده در این پیامرسان بی‌واسطه صورت می‌گیرد لذا سرعت انتقال همه چیز در جمی(jami) بسیار بالاتر از دیگر پیامرسان‌ها است.

گفتنی است که جمی(Jami) از جمله پیامرسان‌هایی است که از فناوری بلاکچین و DLT استفاده می‌کند.

پاسخی بنویسید